تبلیغات
پابلیک بانک اطلاعات عمومی - ماه من و ماه گردون
پابلیک بانک اطلاعات عمومی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ماه من و ماه گردون

کلیه مطالب این پست از سایت وارش گرفته شده است. و تنها برای زیبایی که در این نوشته بود انتخاب شده است.

اکثر شهرهای ساحلی هر چقدر هم از لحاظ فرهنگی با هم متفاوت باشند معمولا در یک نقطه اشتراک دارند آن هم پارکهای ساحلی است که نقشی محوری و نمادین در میزان شخصیت بخشی به شهر ایفا می کنند .


از پارکهای ساحلی به دلیل شرایط خاص جغرافیایی معمولا به عنوان میعادگاه در جشنها و مراسم شهری استفاده می شود.اصلی که سالهاست در پارک ساحلی انزلی خواسته یا نا خواسته بجز موارد خاص انگشت شمار به دست فراموشی سپرده شده است .

لزوم استفاده بهینه از چنین پتانسیلی و اثرات مثبت آن در زمینه گردشگری حتی شهر های غیر ساحلی را هم به ساخت دریاچه های مصنوعی ترغیب کرده است.حال اینکه بلوار انزلی با این پتانسیل خاص جغرافیایی تا حد یک تفرجگاه معمولی مسافران بین راهی و پیست موتور سواری جوانان انزلیچی پایین آمده است.چراغها روز به روز کم سو تر می شوند و نگوییم نور که عنوان شهروند بودن در ما رو به خاموش شدن است.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمائید...

هر کسی که سفری به شهر باکو در کشور آذربایجان داشته بدون شک حتما سری هم به پارک ساحلی این شهر زده. پارکی در امتداد ساحل با همان مساحت و ابعاد نسبی بلوار انزلی و از همه جالب تر به نام “پارک بلوار”. پارکی زیبا و چشم نواز که با استفاده از هنر معماری و نور پردازی در طراحی فضاهای عمومی و نوع چیدمان و طراحی صندلیها و … فضایی متفاوت نسبت به دیگر قسمتهای شهر ایجاد کرده است.محل برگزاری اکثر مناسبتهای شهری است و جایگاهی به مراتب بالاتر از یک تفرجگاه برای مردم شهر ایفا می کند.

 در اولین نگاه بلوار انزلی را به خاطر می آوری و شاید با دیدن این پارک اولین پرسش برای یک انزلیچی این باشد: دریا که همان دریاست؛ ساحل که همان ساحل است آب و هوا که همان آب و هواست پس این همه اختلاف برای چه. نه موتوری در پارک جولان میدهد و نه چراغی سو سو میزند .نه درختی قطع می شود و نه آرامشی به یغما میرود و شاید ماندگارترین حس این گردش کوتاه در “پارک بلوار” نه حس آرامش, حس افسوسی است که گلویت را می فشارد.


http://waresh.org

http://public.vov.ir

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد

«و اذاسَئَلَكَ عِبادی عَنّی فَاِنّی قَریب اُجیبُ دَعوَةَ الدّاعِ اِذا دَعان فَلیستَجیبُوالی وَ لیؤمِنُوا بی لَعَلَّهُم یرشُدُون"


[ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال كردند [بگو] من بسیار نزدیكم، هر گاه كسی مرا بخواند، اجابت می‌كنم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند». (سوره بقره، آیه 186)


فرزند آدم!هنگامی که تن ات از نعمت سلامت برخوردار است و روان و خاطرت آسوده است و هزینه زندگی یک روز خود را داری، بر این جهان ناپایدار بگو بگذر و مباش.

بگو بارخدایا, نهان و درونم را از آشکارم بهتر گردان و آشکارم را شایسته ساز.بار خدایا! از آنچه به مردم از دارایی و زن و فرزند می دهی , از شایسته ی آن - که نه گمراه باشند و نه گمراه کننده - به من ارزانی دار.

-----------------------------------------------
راه های ارتباطی شما با ما:

1: قسمت نظرات وبلاگ
2: قسمت تماس با ما
مدیر وبلاگ : میلاد فرزانه

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نحوه استفاده شما از اینترنت چگونه است؟


نویسندگان